19.08.2014

Obavijest o Odluci visokog predstavnika da ukine zabranu izrečenu Mirsadu Veladžiću Odlukom visokog predstavnika od 29. novembra 1999. godine

Svojom Odlukom od 29. novembra 1999.godine (“Odluka iz 1999.godine”), visoki predstavnik je smijenio gospodina Mirsada Veladžića s položaja guvernera Unsko-sanskog kantona. Navedenom Odlukom takođe je zabranjeno g. Veladžiću obavljanje bilo koje izvršne dužnosti na bilo kom nivou (“zabrana”) osim ako se ne ovlasti da istu obavlja.
19.08.2014

Obavijest o Odluci visokog predstavnika da ukine zabranu izrečenu Marku Tokiću Odlukom visokog predstavnika od 7. marta 2001. godine

Svojom Odlukom od 7. marta 2001.godine (“Odluka iz 2001.godine”), visoki predstavnik je zabranio g. Marku Tokiću obavljanje bilo koje zvanične, izborne ili imenovane javne dužnosti i kandidovanje na izborima te dužnosti unutar političkih stranaka (“zabrana”). Odlukom iz 2001. godine se nadalje predviđa ukidanje zabrane po izričitom nahođenju visoko [...]
19.08.2014

Obavijest o Odluci visokog predstavnika da ukine zabranu izrečenu Ivi Andriću-Lužanskom Odlukom visokog predstavnika od 7. marta 2001. godine

Svojom Odlukom od 7. marta 2001.godine (“Odluka iz 2001.godine”), visoki predstavnik je smijenio gospodina Ivu Andrića-Lužanskog s položaja delegata u Predstavničkom domu Bosne i Hercegovine. Gospodin Andrić-Lužanski je takođe prestao biti potpredsjednik političke stranke „HDZ BiH“. Navedenom Odlukom takođe je zabranjeno g. Andriću-Lužanskom obavlj [...]
19.08.2014

Obavijest o Odluci visokog predstavnika da ukine zabranu izrečenu Zoranu Nikoliću Odlukom visokog predstavnika od 29. novembra 1999. godine

Svojom Odlukom od 29. novembra 1999.godine (“Odluka iz 1999.godine”), visoki predstavnik je smijenio gospodina Zorana Nikolića s položaja poslanika u Narodnoj skupštini Republike Srpske. Navedenom Odlukom takođe je zabranjeno g. Nikoliću obavljanje bilo koje izvršne dužnosti na bilo kom nivou (“zabrana”) osim ako se ne ovlasti da istu obavlja. [...]
19.08.2014

Obavijest o Odluci visokog predstavnika da ukine zabranu izrečenu Anti Jelaviću Odlukom visokog predstavnika od 7. marta 2001. godine

Svojom Odlukom od 7. marta 2001.godine (“Odluka iz 2001.godine”), visoki predstavnik je smijenio gospodina Antu Jelavića s položaja člana Predsjedništva Bosne i Hercegovine. Gospodin Jelavić je takođe prestao biti predsjednik političke stranke „HDZ BiH“. Navedenom Odlukom takođe je zabranjeno g. Jelaviću obavljanje bilo koje zvanične, izborne ili i [...]
19.08.2014

Obavijest o Odluci visokog predstavnika da ukine zabranu izrečenu Slavku Topaloviću Odlukom visokog predstavnika od 29. novembra 1999. godine

Svojom Odlukom od 29. novembra 1999.godine (“Odluka iz 1999.godine”), visoki predstavnik je smijenio gospodina Slavka Topalovića s položaja predsjednika Skupštine općine Goražde/Srpsko Goražde. Navedenom Odlukom takođe je zabranjeno g. Topaloviću obavljanje bilo koje izvršne dužnosti na bilo kom nivou (“zabrana”). Odlukom iz 1999. godine takođe je [...]
19.08.2014

Obavijest o Odluci visokog predstavnika da ukine zabranu izrečenu Branku Matiću Odlukom visokog predstavnika od 1. decembra 2000. godine

Svojom Odlukom od 1. decembra 2000.godine (“Odluka iz 2000.godine”), visoki predstavnik je smijenio gospodina Branka Matića s položaja ministra unutrašnjih poslova Kantona 10. Navedenom Odlukom takođe je zabranjeno g. Matiću obavljanje bilo koje zvanične ili imenovane javne dužnosti (“zabrana”). Odlukom iz 2000. godine je dalje izričito utvrđena mo [...]
19.08.2014

Obavijest o Odluci visokog predstavnika da ukine zabranu izrečenu Jusufu Zahiragiću Odlukom visokog predstavnika od 29. novembra 1999. godine

Svojom Odlukom od 29. novembra 1999.godine (“Odluka iz 1999.godine”), visoki predstavnik je smijenio gospodina Jusufa Zahiragića s položaja ministra pravde Kantona Sarajevo. Navedenom Odlukom takođe je zabranjeno g. Zahiragiću obavljanje bilo koje izvršne dužnosti na bilo kom nivou (“zabrana”) osim ako se ne ovlasti da istu obavlja. Odlukom iz 1999 [...]
02.02.2013

Obavijest o Odluci visokog predstavnika da ukine zabranu izrečenu Bariši Letici Odlukom visokog predstavnika, od 2 februara 1999. godine

Svojom Odlukom od 2. februara 1999.godine (“Odluka iz 1999.godine”), visoki predstavnik je smijenio gospodina Barišu Leticu sa funkcije v.d. ministra unutarnjih poslova Kantona 10. Navednom Odlukom takođe je zabranjeno g. Letici obavljanje bilo koje javne funkcije na bilo kom nivou (“zabrana”). Odlukom iz 1999. godine je dalje izričito utvrđena mog [...]