Високи представник Кристијан Шмит је учествовао у раду Форума @GLOBSEC у Прагу, узевши учешће у дискусији под насловом „Од политике до људи: сигурност и прилике кроз регионалну сарадњу и проширење“, истичући важност интеграције у ЕУ, регионалне сарадње и институционалне стабилности за будућност Босне и Херцеговине и Западног Балкана.
На маргинама GLOBSEC-а у Прагу, високи представник Кристијан Шмит се састао са њемачким министром спољних послова др. Јоханом Вадепулом, министром спољних послова БиХ Елмедином Конаковићем, као и другим представницима ЕУ и међународне заједнице, у циљу размјене мишљења о регионалној сарадњи, стабилности и европском путу Босне и Херцеговине.
Током посјете, високи представник се такође састао са амбасадорицом БиХ у Чешкој, Мартином Млинаревић, као и са члановима босанскохерцеговачке заједнице који раде и живе у Чешкој, размијенивши мишљења о будућности Босне и Херцеговине и улози њене дијаспоре у иностранству.








